BLAHODÁRNÉ ÚČINKY MRTVÉHO MOŘE

14.11.2017

Mrtvé moře a jeho minerály jsou známé tím, že léčí. A to třeba různé ekzémy, jiné kožní onemocnění, bolesti kloubů apod. Proto mě zaujala značka kosmetiky KAWAR, v jejichž složení najdeme právě minerály z mrtvého moře 

Na vyzkoušení jsem dostala celkem 3 produkty: 

  • Bahenní masku, 
  • Krém na ruce, 
  • Sůl do koupele.

A jaké byly moje pocity po vyzkoušení?

Bahenní maska - vždy, když testuji jakoukoli masku, tak se trošku bojím, co to udělá s mojí citlivou pletí. Byla jsem tedy zvědavá i na tuto. Před použitím jsem se odlíčila, tubu jsem dle návodu pořádně protřepala (aby se uvnitř vše hezky promíchalo) a šla jsem na věc! Aplikace byla bezproblémová. "Bahno" drželo na místě, nestékalo, a nanášení bylo příjemné a rychlé. Ti, co mají citlivou pleť, měli nechat působit cca 3-5 min, jinak 10-15. Já nechtěla riskovat a nechala ji jen 3 minuty. A bylo to optimální. Po cca 2 min mě začala pleť trošku pálit, tak jsem byla ráda, že jsem masku po chvíli smyla vlažnou vodou :-D Ale to už je úděl některých masek - když začínají působit, tak můžeme cítit pálení, štípání... Pleť jsem kupodivu neměla nijak extra zarudlou, jen trošku na čele. Dala jsem si pak svůj oblíbený olej a bylo to v pohodě. Po masce jsem měla určitě pleť čistší a jemnější. O vyživení ani psát nebudu - to je díky minerálům všem jasné, že jo! :-)

Krém na ruce - krémů není nikdy dost a já jich mám fakt hodně :-D Už bych si s nimi mohla otevřít obchod! Neee, ale teď vážně! Přes den používám různé krémy - podle toho, kterou kabelku mám :-D V každé je totiž jiný (jsem fakt asi magor?!). Ale tento krém používám zásadně na noc. Mám prostě pocit, že přes noc se mi všechny minerály vpijí hezky do kůže, protože s rukama nic v noci nedělám. Ruce jsou ráno hebké a vláčné a mám z nich prostě dobrý pocit :-)

Sůl do koupele - sice jsem sprchomil, ale víkend patří jednoznačně vaně! Miluju soli do koupele, oleje, bath-bomb atd. Takže když jsem v balíčku našla koupelovou sůl, mé srdíčko zaplesalo. Budu se bohužel zase opakovat, ale ani zde nechyběl po koupeli krásný jemný/hebký pocit na kůži. Sůl příjemně voní, dobře se rozpouští (nemáte tedy pocit, že sedíte/ležíte na štěrku) a má na kůži i klouby blahodárné účinky! Dala jsem ji vyzkoušet i mamce, kterou trápila bolest kloubů a po koupeli říkala, že je to lepší.

Takže oni fakt nekecali! Víte jak - papír snese všechno... Ale na minerálech z Mrtvého moře prostě asi opravdu něco bude :-) Takže kosmetika KAWAR mě mile překvapila a mohu ji směle doporučit!

Více info o značce KAWAR najdete na jejich FB profilu "Kawar Česko"