CO KDYŽ PŘESTANE CHUTNAT MLÍČKO?

05.01.2019

Maminky, taky se vám stalo, že po nějaké době, co mrňous pil UM, ho začal odmítat, nebo ho prostě nechtěl pít tak jako dřív? Jak jste to řešily? Zkusily jste prostě jiné nebo jste vytrvaly s nadějí, že se to spraví?

Já patřím do první skupiny - zkusila jsem mlíčko prostě vyměnit za jiné. Nevím, zda k tomu, že Kubík přestal pít tolik mlíčko jako dříve, přispělo něco jiného, ale faktem je, že místo 2-3 lahví denně (večer + 2 na noc) teď stěží vypije večer 1 :-( A jelikož by dítě alespoň do 3 let mělo mlíčko mít kvůli jeho obsahu vitamínů, minerálů apod., tak jsem začala zvažovat, že prostě vyměním NUTRILON za něco jiného. Bylo před Vánoci, měli jsme jet až do Silvestra k rodičům manžela a já byla nachlazená s klukama doma (takže nějaké trajdání po městě nehrozilo). Takže jsem sedla k PC a řekla jsem si, že mlíčko prostě objednám.

Starší syn, Filípek, je taky na Nutrilonu, tak jsem automaticky po skončení kojení přešla na Nutrilon i u Kubíka. Takže jsem při výběru jiného nevěděla dle čeho se řídit. Co mám kamarádky, jejichž děti jsou také na UM, používají každá něco jiného, a tak jsem vybrala mlíčko od zn. NESTLÉ BEBA, kterou používala jedna z kamarádek, a vím, že byla spokojená. Zrovna v tu dobu měli na e-shopu www.benu.cz slevy, tak jsem jich řádně využila :-D Kromě 4 balení Nestlé BEBA jsem objednala i naše oblíbené kapsičky SUNÁREK, které mohou oba dva. Jak Filípek, tak Kubíček. Musela jsem je hned schovat, protože jak by to viděli, hned by byly kapsičky pryč :-D Jsou totiž schopní každý spořádat i 3 po sobě :-D To mě přivádí na myšlenku, že jsem zvědavá, kolik toho budu muset vařit, až budou v pubertě...!

No každopádně - zásilka byla i přes blížící se Vánoce do 2 dnů u mě. Lékárna BENU má také 221 poboček, kam si můžete online nákup nechat poslat. A jak s BEBOU? Kubík nové mlíčko přijal dobře. Teď vypije večer 2 lahve, tak uvidím, zda to bude pokračovat i nadále, nebo budu hledat další alternativu. Jediné, co zpočátku trošku vadilo, bylo, že mlíčko není v dózách, jak jsem byla u Nutrilonu zvyklá, ale jen v sáčcích. Ale naštěstí mají takovou vychytávku - naběračka se dá použít na utěsnění sáčku (držátko je uprostřed jakoby vykouslé se zoubkama, díky kterým sáček hezky drží zavřený).

Maminky, budu ráda za vaše komentáře a případné rady, jak jste si poradily při odmítání mlíčka a které mléko zvítězilo :-) Každopádně zkuste mrknout na web lékárny BENU, protože tam mají často různé slevy a akce :-)