DIAGNOSTIKA PLETI A NÁSLEDNÝ VÝBĚR TÉ SPRÁVNÉ PÉČE

01.11.2018

Nedávno probíhaly tzv. "skin days", kde ve vybraných prodejnách Yves Rocher nabízeli zdarma přístrojovou diagnostiku pleti. A jelikož mám slušnou zásobu různých krémů od Yves Rocher, tak jsem si řekla, že konečně zjistím, která řada bude pro moji pleť ta úplně nej nej.

Předně musím říct, že jsem byla v prodejně Yves Rocher v Brně na ulici Česká. Přivítala mě hned ochotná slečna, které jsem se zeptala, zda mohu využít diagnostiku, nebo zda se musím objednat. Bylo mi řečeno, že se objednávat nijak nemusím, a že můžeme jít hned na to. Což jsem velice uvítala! Diagnostika trvala cca 15 minut. Slečna mi přístrojem "scanovala" strukturu pleti na tváři, kolem očí, na čele, a vždy mi ukázala mou pleť v přístroji a pěkně mi vše povykládala. No a nakonec výsledky! Jak jsem tušila, tak mám pleť silně dehydrovanou a suchou. Vzhledem k pórovitosti, elasticitě apod. mi byly doporučeny 2 řady: Hydra Végétal (hydratační) a Elixir Jeunesse (detoxikační). Ale s tím, že momentálně by doporučila tu hydratační řadu, a jak začne jaro (se kterým přichází ruku v ruce detox), tak přejít na detoxikační. Takže víte co? Mám teď o pleť krásně postaráno!

HYDRA VÉGÉTAL

Z této řady mám doma následující výrobky: čistící gel, odličovací mléko, tonikum, gelový peeling, krém na den a noc a nakonec vysoce hydratační sérum. A navíc mám i bombovou odličovací rukavici! Ale pěkně popořadě.

Hydratační čistící gel - gel používám denně na čištění pleti. A používám ho v kombinaci s přístrojem LumiSpa. A tato dvojka mi perfektně pleť vyčistí. Po gelu je pleť opravdu vyčištěná, svěží a hebká.

Hydratační odličovací mléko vs. Odličovací rukavice - mléko je na odlíčení velmi příjemné, nijak nedráždí, neštípe. Je opravdu jemné. ALE! Naprosto mě nadchla novinka - odličovací rukavice, kde stačí na odlíčení pouze tato rukavice a obyčejná vlažná voda. Veškerý makeup (i řasenku) jí bez problémů smyje a navíc je to taaaaak příjemné! Rukavice sice pak vypadá jako prase (fakt fujky), ale mýdlem a teplovou vodou ji krásně vyperete a je jako nová. A je heboučká, že byste si s ní pleť mohli šudlit pořád :-D Takže u mě momentálně vede :-) Jo, a díky používání rukavice šetříte životní prostředí (nemusíte používat vatové tamponky!). "Životnost" rukavice je 3 měsíce od prvního použití a lze ji používat každý den.

Hydratační tonikum - přiznám se, že tonikum sice používám, když jej v sadě mám, ale kdybych ho neměla, asi by mi nechybělo :-) Díky všem těm produktům co mám a používám, je to pro mě už jen "krok navíc". Ale má odstraňovat poslední nečistoty po odlíčení a zajistit pleti jas a pořádnou dávku hydratace. Takže poslušně používám :-)

Gelový peeling - peeling používám 1-2x týdně. Trochu jsem se toho bála, protože moje citlivá pleť často peelingy moc nemiluje. Ale tento se mé pleti líbí. Krásně odstraňuje šupinky na čele, které mě trápily, ale nyní jsou o hodně méně patrné. Mikrokuličky hezky promasírují a hloubkově vyčistí pleť, které je pak opravdu čistá, projasněná a hebká jak dětská prdelka :-)

Vysoce hydratační sérum - používám ho vždy před krémem ráno i večer. Má jemně gelovo-vodovou texturu. Skvěle se do pleti vpije a spolu s krémem pleti dodá silnou dávku hydratace a pleť je jako znovuzrozená. Tento přípravek miluju! A díky akci 1+1 jsem si koupila rovnou dva :-) Sledujte akce Yves Rocher - opravdu se vyplatí!

Hydratační krém na den a noc - je super, že je to 1 krém (ne jeden na den, a druhý na noc) - ušetří to místo v poličce :-) Je krásně hutný, pleť je po aplikaci taková krásně "naducaná" a ráno mám pleť božsky jemnou, jako jsem už dlouho neměla.

Já jsem z této řady naprosto nadšená a zatím vede v mé sbírce pleťové kosmetiky. Na jaro zkusím tu detoxikační řadu Elixir Jeunesse a určitě pak dám taky vědět jaká je, a zda mi vyhovuje. Mrkněte, teď je na eshopu ta hydratační řada ve slevách!

TIP: už jste viděli adventní kalendář YR? Pokud ne, mrkněte! Vypadá to doooost dobře!!! A stejně tak jejich nové limitky - Noční vanilka nebo Vánoční kolekce Červené jablko a Zlatý čaj!