GMINI GRAND – SEZNAMTE SE

09.04.2018

Náš první kočárek (pro Filípka), Stokke Trailz, byl řekněme Mercedes mezi kočárky a taky tolik stál. Byl samozřejmě perfektní a celou dobu používání sloužil na 1* a já byla nadšená a přesvědčená, že za tu koupi fakt stál. Když jsem čekala Kubíčka, dostala jsem možnost vyzkoušet kočárek naprosto jiný. Kočárek české značky Gmini Grand z Kašpárek-baby.cz, jehož cena je nižší než cena pouhé korby Stokke!

Gmini Grand je ještě ke všemu 2v1, takže se z hluboké korby dá lehce udělat sporťák (toto vyzkouším už tak za 2 měsíce!). No prostě jsem na něj byla zvědavá! Když mi přišel, tak to byla taková relativně malá krabice, že jsem si říkala, že není možný, aby se uvnitř skrýval celý kočárek! Ale neneee. Kočárek je perfektně skladný. I pro nás ženy. Skládá se jednoduše - stačí zmáčknout dva "caplíky" na rukojeti a je to! Hluboká korba se dá z podvozku vycvaknout velice jednoduše. Takže manipulaci dávám za jedna!

Co se designu týká - je to prostě fešák ;-) Zvlášť tato hnědo zlatá je prostě boží. Já si kočárek ještě vyšperkovala na zimu kožíškem a potahem na rukojeť, takže jsem sklízela obdivné pohledy a značně si to užívala :-) Trochu jsem se bála, že bude dovnitř na Kubíčka foukat, protože mezi rukojetí a boudičkou je celkem mezera. Ale jelikož jsem Kubíka měla v zimě stejně ve fusaku, tak mu bylo krásně teploučko.

Nicméně, na co všechny maminky asi čekají, jsou jízdní vlastnosti. Takže! Kočárek má přední dvě menší kola a zadní větší nafukovací. Přední jsou pohyblivá (ideální pro ovládání jednou rukou - do všech stran s ním lze lehce manipulovat), která jdou snadno zaaretovat (zafixovaná kolečka jsou zase dobrá pro jízdu v náročném terénu), a zadní jsou "terénní", která slibují, že s nimi projedete čímkoli. Kočárek je i skvěle odpružen. A jak se mi s ním jezdí? Kubík se narodil v polovině září, takže koncem září jsme už drandili. Nejdřív po centru Brna - což je vzhledem ke kolejím od tramvají a kočičím hlavám taky dobrý test. Ale jezdí se mi tu jedna báseň. Měli jsme před sebou podzim a zimu a na toto náročné období jsem byla hodně zvědavá. Vždyť je to kočárek za necelých 7.000 Kč!!! Takže mě přepadaly různé pochybnosti :-) Ty byly ale obstojně zaplašeny, protože zimu zvládl Gmini Grand s noblesou. První sněhovou vánici jsme zmákli jak nic - problém jsem měla spíš já se svýma botama :-D Náš výlet na hory dal kočárku zakusit ledový terén i kousek sjezdovky. I tady si Gmini Grand hravě poradil. Nezalekl se ani lesní cesty plné kamení a kořenů v Jeseníkách, kde jsme byli teď o víkendu a nejvíc zmordovaná jsem byla zase já :-D Nebudu lhát - jezdit s kočárkem v takto náročném terénu je fakt makačka. Nebudu Vám tady malovat, jak jsem jednou rukou ladně plula mezi smrky. To byste si asi ťukali na čelo. Ale důležité je, že kočárek si s terénem poradil bez ztráty kytičky. Není pro něj problém ani dětské hřiště, jehož povrch tvoří drobné kamínky, takže se kolečka trošku boří. Ale i tento povrch projedete bez větších obtíží.

Takže co víc o kočárku říct?! Já jsem z něj strašně mile překvapená! O to víc, když mám srovnání s takovým kočárem jako je Stokke Trailz. Jo jasně - Stokkáč je designový, mohutný, robustní, velmi prostorný, kvalitní a komfortní kočárek. Ale taky drahý.

S klidnou duší můžu říct, že Gmini Grand je naprosto skvělou volbou. 

KLADY:

  • poradí si s každým terénem,
  • je opticky krásný, lehký a skladný,
  • je ze stáje české značky,
  • dá se z něj udělat i sporťák, takže vám neleží doma další korbička,
  • je finančně VELMI dostupný.


ZÁPORY:

  • tím, že se z hluboké korby dá udělat sporťák, tak z korby dole visí kousky "popruhů", což mi ze začátku trochu vadilo, že se nedají nikam schovat. Ale teď už o nic ani nevím.
  • jelikož jsou v hluboké korbě zabudované bezpečnostní pásy, které lze jen z části odejmout, tak jsem měla pocit, že Kubík bude ležet na "hrbolatém" povrchu. Vyřešila jsem to měkkou dekou pod fusak a nyní už mám do sporťáka pořízenou vložku :-)
  • žádné další nedostatky či mínusy jsem neobjevila.

A pokud váháte, tak mrkněte na fotky. Důkaz místo slibů :-) A jako bonus máte ode mě slevu 15% při zadání slevového kódu MOMMY15 při objednávce přes e-shop www.kasparek-baby.cz :-) Kočárek (i další věci pro mimi) můžete na živo omrknout v kamenných prodejnách Kašpárka buď na Zličíně (Avion Shopping Park), nebo na Černém Mostě (Nákupní zóna Černý Most). 

Jooo a ten slevový kód platí na veškerý sortiment! Takže koukejte, vybírejte, objednávejte a šetřete korunky! Já sama moc dobře vím, jak se z mateřské těžko šetří, a že každá ušetřená koruna je dobrá ♥