MANUFAKTURA - PECKOVNÍ ZÁLEŽITOST!

06.10.2017

Myslím, že většina z vás má s touto tradiční českou značkou přírodní  kosmetiky nějakou zkušenost. Kdo by taky Manufakturu neznal, že :-) A není divu! Protože její výrobky jsou prostě a jednoduše boží :-)

Měla jsem možnost vyzkoušet několik výrobků, o kterých bych vám ráda napsala pár řádků, protože si to rozhodně zaslouží :-) Jedná se o tyto produkty:

  • Meruňkový olej
  • Sedmikráskové pleťové lázně
  • Dětská řada Baby & Sensitive (Jemná mycí emulze, Jemný vlasový šampon, Jemný výživný krém)

Meruňkový olej 

Já se pomalu už považuji za znalkyni a milovnici přírodních olejů :-D Jelikož jsem testovala celkem velké množství olejů jiné značky, byla jsem na olej od Manufaktury zvědavá. A můžu říct, že jsem s ním opravdu spokojená! Používám olej na očištěnou pleť vždy ráno. Olejíček nakapu do dlaně, rozehřeju a vmasíruju na tvář, krk a dekolt. 

Olejíček se za chvilku vpije do pokožky, tak se nemusíte vůbec bát, že byste byli zmaštění. Olej není nijak aromatický - což vítám! A jelikož nám zima klepe na dveře a já mám v zimě suché ruce, tak si olej vmasírovávám do rukou před spaním. A tadááá - ruce mám hebké, jemné a rozhodně NE suché!

Lahvička je praktická, snadno se zavírá i otevírá a neteče (to je zvlášť důležité, když se jedná o oleje, žeee)! Nemám co bych vytkla :-) Jen snad, že člověk díky stylu/typu balení nepozná, kolik oleje ještě zbývá. Ale to je celkem zanedbatelný detail, protože to můžete poznat na "váze" lahvičky :-)

Olej můžete koupit buď v prodejnách Manufaktura, nebo přímo zde: https://www.manufaktura.cz/100-merunkovy-olej-lisovany-za-studena-k-peci-o-plet-vlasy-a-pokozku/p445045-1/ 

Sedmikráskové pleťové lázně

Na tuto parádu jsem se opravdu těšila, jen co mi přišla! A můžu říct, že je to hooodně příjemná záležitost! Tato sada se skládá ze 4 produktů, a to z Hydratační peelingové masky, Anti-aging séra, Jemného hydratačního podkladového fluidu a z Olejového elixíru. Sada vypadá sama o sobě krásně a luxusně a to nemluvím o zázracích, které se ukrývají uvnitř! Tyto 4 produkty jsou opravdu skvělé a budu na ně pět chválu, kudy budu chodit. Super je už jen to, že na zadní straně je pěkně popsáno, jak se mají produkty používat (pořadí - který první, druhý,...) i jak často. Já tedy používám komplet sadu jako takový svůj relaxační rituál 1-2x týdně podle toho, jak mi to dovolí čas a děti :-D Ale ať se děje co se děje, tak alespoň neděle patří těmto sedmikráskovým lázním <3

A jak rituál vypadá? Očistím si pleť, na kterou nanesu Hydratační peelingovou masku. Maska je lehce tekutější (není hutná jako jíl), ale drží hezky. A stačí ji nechat na pleti 5 minut! Pak ji opláchnu teplou vodou a obličej osuším. Pak aplikuji na oční okolí a kolem rtů (u koutků, jak se nám dělají ty roztomilé vrásky od smíchu) Anti-aging sérum. Je to takové super vesmírná tužka :-) Lehce chladí, ale to dělá ten kovový aplikátor. Ale je to příjemné! Následně na tvář dám Hydratační podkladový fluid (lehká jemná konzistence, která se rychle vstřebává) a závěrem vmasíruji Olejový elixír, který mimochodem krásně voní po bylinkách! A to je celé :-) Celé mi to ale zabere tak 20-30 minut, jelikož si k tomu pustím relaxační hudbu, zapálím si vonnou svíčku a užívám si to opravdu na maximum. Ještě k vůni - kromě Olejového elixíru, který je jak jsem psala krásně cítit po bylinkách, jsou ostatní produkty velmi jemně parfémované, resp. cítíte vůni opravdu málo (opět - není to navoněná chemická kosmetika, za což dávám palec nahoru).

Chcete-li si dopřát tyto lázně u vás doma, nebo je chcete darovat někomu jinému (tip na super dárek!), tak můžete buď zakoupit v prodejnách Manufaktura, nebo zde: https://www.manufaktura.cz/omlazujici-sedmikraskove-pletove-lazne/c-1333/ 

Dětská řada Baby & Sensitive

Tuto sadu jsem schovala pro svého nejmenšího chlapečka - Kubíčka. Oceňuji na této řadě mmj. i to, že obsahuje ovesné výtažky - ty blahodárně působí na pokožku, kterou regeneruje a hydratuje. Je to velice šetrné péče pro ty nejmenší, ale je vhodná i pro dospělé s velmi citlivou pokožkou.

Jemný výživný krém používám každý den. Jelikož je Kubík malé miminko, musím dbát na řádné krémování jeho jemné, dětské pokožky. Po tomto krému má Kubík pokožku pěkně hebkou a vláčnou. Hezky se vstřebává, jemně voní, nijak tedy nedráždí jeho malý nosík :-)

Jemnou mycí a emulzi a šampon používám jednou za 2-3 dny na koupání. A opět - oba produkty jemně voní a Kubíkovi (i mně) naprosto vyhovují.

Zakoupit můžete kromě prodejny i zde: https://www.manufaktura.cz/baby-sensitive/c-1160/ 

Shrnuto a podtrženo - toto testování jsem si naprosto užila a už teď se těším, co vyzkouším příště!


A jelikož jsem ženská zvědavá, byla jsem se podívat do obchodu na novinky, které Manufaktura uvedla. Jedná se o novou sadu pro muže Men & Bicycle a o řadu Med a rakytník. Nafotila jsem pro vás vše, co nabízí obě řady. A samozřejmě jsem neodolala a odešla aspoň s něčím :-D Koupila jsem si krém na ruce Med a rakytník - naprosto jsem se zamilovala do té vůně!!! Vyzkoušejte ho, nebudete litovat :-)