NANO ČISTICÍ PROSTŘEDKY?!

27.10.2017

Když mě firma ALORI oslovila ke spolupráci, byla jsem hlavně zvědavá. Na úklid používám naprosto běžné prostředky z drogerie a nějaké NANO čisticí prostředky jsem vůbec neznala. Teď je vše jinak :-)

Na vyzkoušení jsem dostala možnost vybrat si 3 výrobky z jejich pestré nabídky. Po krátké úvaze jsem vybrala tyto: 

 • čistič sporáku a trouby, 
 • čistič vodního kamene, 
 • čistič oken a zrcadel s protimlžícím efektem.

Můj výběr padl na tyto výrobky proto, že při běžném úklidu používám nejvíce právě jim podobné čisticí/úklidové prostředky a zajímalo mě tady srovnání. A jak testování dopadlo? Pojďme se na to podívat...

Čistič sporáku a trouby

Sporák čistím skoro po každém vaření, protože mi záhadně vždy ukápne na varnou desku nějaká kapka, nebo když lítám okolo dětí, tak se lehce stane, že mi třeba "utečou" brambory a jim podobní. Takže bez čističe sporáku bych byla prakticky jak bez ruky. Co mě štve je to, že opravdu účinný čistič fakt smrdí, nebo má hodně intenzivní vůni/odér. To mi opravdu nevyhovuje. ALE pak jsem zkusila ALORI. Na začátek musím říct, že je potřeba dodržovat postup uvedený na každé lahvičce, a pak bude dílo perfektní. I já jsem si nejdřív prostudovala, jak mám čistič použít. Nebojte, není nic spešl :-) Prostě desku utřete (aby na ní nebyly třeba nějaké zbytky apod.) vlhkým hadříkem/houbičkou, pak aplikujete čistič, necháte působit cca 10 min a pak setřete. A je to! Jednoduché, účinné, bez práce a hlavně - bez smradu! Tento čistič je naprosto bez vůně, takže jsem byla happy jak dva grepy :-)

Čistič vodního kamene

Vodní kámen, to je prevít! Ten vám rozbil pračku! Tento slogan známe snad všichni :-D Ale kus pravdy v tom bude. Protože vodní kámen dokáže opravdu způsobit nejeden problém v domácnosti a špatně se ho zbavuje (toho kamene, myslím). Já bojuji s vodním kamenem nejvíc v kuchyni na nerezovém odkapávači a dřezu (to je prostě "neverendingstory"...), a pak v koupelně (spáry obkladů + v místech vany, kde se drží voda - to se pozná kvalitně a precizně zasazená vana do rovna, že...). Dřez/odkapávač vždy drhnu jak mourovatá, lopotím se s tím takovou dobu a nikdy to není tak, jak bych chtěla. O vaně/spárách nemluvím. Na spáry aby si vzal člověk ideálně kartáček na zuby a tím je čistil :-D S čističem od ALORI jde ale vše snadněji. To bude těmi nanočásticemi, které působí i v takových místech, jako jsou spáry (ne jen povrh dlaždice), takže čištění jde rychle od ruky. Použití je opět jednoduché - otřít povrch od nečistot, nastříkat, nechat působit a pak houbičkou vyčistit (pokud je něco opravdu hodně zanesené, tak kartáč). Dřez se mi leskne tak, že bych se před ním mohla i líčit a koupelna vypadá nyní také lépe. Co ale beru jako velké plus je to, že každé další čištění je snazší a snazší a hlavně - už se vodní kámen tolik neusazuje! Asi na tom nanu něco bude...! Joooo a abych nezapomněla - tento čistič mi velmi jemně voněl po citrusech.

Čistič oken a zrcadel s protimlžícím efektem

Jeeee, mamka přijde (nebo návštěva) - honem naleštit zrcadla a skleněný stolek! Určitě to taky znáte a jako já se proklínáte, proč jste zrcadlo neutřeli večer, když jste na něj koukali a říkali si, že už by to chtělo vyleštit, ale pak začal Váš oblíbený seriál a bylo po problému. Ještě štěstí, že náš byt nepřipomíná zrcadlové bludiště, ale máme jen 1 velké zrcadlo v koupelně + zrcadlovou skříňku, pak zrcadlový pruh na skříni v předsíni a skleněný jídelní stůl. To se dááááá! A nebojte, máme okna, jen je nečistím každý den/týden, takže to sem ani nepíšu :-) Čištění tohoto typu povrchu je opět jednoduché - jako u předchozích dvou přípravků, a dovoluji si hádat, že i u dalších výrobků firmy ALORI. Stačí na zrcadlo nastříkat čistič, nechat působit a setřít hadříkem z mikrovlákna. Pokud chcete v koupelně dosáhnout protimlžícího efektu, tak pak znovu přestříknout povrch a nechat zaschnout - nijak nestírat, neleštit - prostě nechat to tak být - udělá se na zrcadle jakoby ochranný film. A čistič nijak nevoní, zajímá-li vás to. Nicméně toto jsem ani nezkoušela, protože my máme v koupelně větrák spárovaný se světlem, takže jakmile rozsvítím, tak se větrák automaticky zapne. Tudíž nám ani při sprchování nehrozí mlha. Ale věřím, že někteří z vás by protimlžící efekt uvítali! Pokud si teda nepíšete vzkazy na zamlžené zrcadlo :-)

Toto jsou mé zkušenosti s přípravky od ALORI. Jak je asi poznat, jsem s nimi spokojená. Za mě jsou hlavním plusem tyto body

 • vysoká účinnost díky nanočásticím, 
 • není třeba drhnout povrch jako blázen - jde to celkem snadno, 
 • každé další čištění jde snáze, 
 • žádná nebo jen velice jemná vůně, 
 • elegantní a "čisté" obaly (STOP barevným lahvičkám různých tvarů!).

A jaké další vlastnosti mají výrobky ALORI? 

 • prostředky jsou bez chlóru, parabenů, karcinogenních látek, ...
 • jsou biologicky odbouratelné, 
 • nejsou testovány na zvířatech, 
 • je to český výrobek.

Myslím, že určitě stojí za vyzkoušení! Firma nabízí prostředky do kuchyní, koupelen, na textil a kůže, na okna a podlahy, aj. Kompletní sortiment najdete na https://www.alori.cz.

Zdar bezpečné čistotě !