NEHTY JAK ZE ŽURNÁLU

17.02.2018

Dříve jsem nosívala gelovou manikúru, protože mi prostě vyhovovalo, že mám nehty upravené na cca 4 týdny a nemusím nic řešit (jsou prostě pořád pěkné)! Ale s dětmi jsem o tom víc a víc četla, až jsem gelovky nakonec sundala a řekla si, že to prostě zkusím "jak za mlada" s klasickými laky na nehty. 

Když jsem chodila na gelovky tak plus bod byla i manikúra, kterou mi samozřejmě dělali také. No a teď, bez gelovek, to bylo na mně. Já teda doma nemám žádné speciální "vybavení" - jen manikúrové nůžky, papírové pilníky, pomerančové dřívko a tím kočím :-D Laků mám teda požehnaně - asi i proto, že zkouším, který mi bude vyhovovat i co se výdrže týká (jak dennodenně manipuluju s dětmi, umývám nádobí, koupu apod., tak laky fakt dlouho nevydrží). A teď se konečně dostávám k jádru pudla - u nás v Brně jsem si všimla, že Chytrá lékárna (na Kobližné) nabízí diagnostiku nehtů s manikúrou SPARITUAL. Tak jsem si řekla - proč ne?! Mám to kousek od domu, takže když před tím nakojím Kubíčka, tak to třeba zvládnem. Filípek byl zrovna na výletě u babičky a dědečka, takže to bylo ideální. Objednala jsem se a těšila jsem se, že si manikúru zase jednou užiju.

Popravdě - užili jsme si to všichni, hlavně teda personál lékárny a manikérka :-D Kubí totiž asi po 15-ti minutách naznal, že v kočáře teda nebude a musel sedět se mnou. To ho ale dlouho nebavilo, tak začal řvát na celé kolo, a aby toho nebylo málo, tak jsme měli tzv. "hnědý kód". Pecka :-D No ale zpět k manikúře, o které tento článek vlastně je, žejo! Takže po příchodu se mě ujala sympatická manikérka ve fakt stylovým oblečku s logem SPARITUAL. Usadila mě a "rituál" mohl začít. Nejdříve jsme vybrali voňavou "mlhu", kterou nad nás slečna nastříkala, aby navodila tu správnou relaxační atmosféru. Já si vybrala jasmínovou vůni (ale k mání byl ještě zázvor, kadidlo a ještě jedna, na kterou si za Boha nevupomenu). Ruce jsme nejdřív vydesinfikovaly sprejem, který překvapivě příjemně voněl (a nesmrděl, jak tomu často bývá). Nutno podotknout, že výrobky zn. Sparitual jsou VEGANSKÉ. Takže žádná chemie, nic živočišného. Což je zvlášť u laků na nehty super, protože cokoli si na nehet dáme, ten si ty látky pěkně vtáhne do sebe a dostane se vše do krevního oběhu. Na nehty mi pak slečna aplikovala olejíček a vmasírovala jej. Pak přišlo na řadu zkrácení délky a vytvarování nehtů. Na to byly použité papírové pilníky. Bylo mi řečeno, že papírové jsou nejlepší, že neničí nehty jako např. skleněné. Také jsem se bavily o tom, zda nehty stříhat, nebo jen pilovat. Nejlepší je pouze pilovat a hlavně jen jedním směrem (aby nedošlo k narušení nehtu a jeho následném lámání a třepení). Pokud chcete stříhat, tak hlavně ne manikúrovými nůžky, ale pouze tzv. "štipkami" (takové štípačky - kleště na nehty, menší na záděrky). Když totiž stříháte nehty klasickýma nůžkama (nedej bože těma rovnýma kleštěma), tak narušíte nehet, který se pod nůžkama napíná, a můžou vlákna nehtu popraskat a tím se nehet oslabuje a pak se třepí. Toto jsem vůbec netušila, takže jsem ráda za novou informaci! Po upravení délky a tvaru přišla na řadu nehtová kůžička. Tu mi pouze zatlačila (nesmí se stříhat!), a drobné záděrky apod. odstranila malými štipkami. Pak mi nehet po nehtu odmastila odlakovačem (opět krásně voněl - myslím že po pomerančích?). Na nehtech mi přistála první vrstva laku - podkladového. Mezitím jsem si vybrala barvu laku - jak jinak než žůžovou růžovou :-) Lakovaly jsme ve dvou vrstvách, aby byla barva pěkně sytá. No a nakonec přišel vrchní lak a bylo téměř hotovo! Schválně říkám téměř, protože po uschnutí mi ještě byl vmasírován do rukou krém na ruce (opět nádherně voňavý). Když pominu Kubíčkovy vylomeniny, tak to byla suprová relaxační hodinka, po které jsem odcházela s fakt pěknými nehty! Když jsem se ptala na výdrž, tak mi slečna říkala, že lak by měl vydržet cca 1 týden. Ale záleží, co budu dělat rukama. A jak mi vydržel? 5 dní bez škrábance, 6. den se z obou ukazováčků odloupl kraj a špičky prostředníčků byly lehce "ohoblované". Takže si myslím, že výdrž opravdu dobrá (když pomyslím na to, co vše jsem rukama dělala, tak je zázrak, že lak vydržel tak dlouho).

Já jsem byla s manikúrou moc spokojená a ráda navštívím i jejich specializovaný salon na ul. Josefská, kde Vám udělají u koupel rukou, a můžete využít i tzv. "SPA", kde vám udělají i peeling a zábal. Takže kdo máte chuť, vyrazte zkusit manikúru SPARITUAL do Chytré lékárny a určitě budete nadšené jako já :-)

Manikúru bych ale především doporučila těm z vás, které trápí bílé skvrnky na nehtech, nehty se vám třepí nebo třeba nevíte, jak o nehty správně pečovat. Stačí se telefonicky objednat a je to :-) Nic už vám nebrání mít nehty jak ze žurnálu :-)