ORIGINÁLNÍ KNIHY

14.03.2018

Nějakou dobu jsem pátrala po opravdu originálních hračkách/knížkách, které by byly speciálně a originálně vytvořeny pro mé chlapečky. Nu, a objevila jsem Originální Knihy!

Originální knihy nabízejí tvorbu originálních knížek pro Vaše děti. Možností je samozřejmě několik (na webu najdete všechny tituly i doporučení dle věkové kategorie, a zda má být knížka pro holku či kluka). A hned se mi zalíbily i mile kreslené ilustrace, jejichž autorka, Iveta Autratová, je z Brna (což mi je taky sympatické!).

Pro Kubíčka jsem zvolila knížku s názvem JAKUB ŠPAČEK, MOJE JMÉNO. Super je, že při tvorbě knížky můžete zadat relativně dost informací, aby ta kniha byla co nejvíce autentická. Mám na mysli např. barvu vlasů, očí, jméno vč. jeho zdrobnělin, datum, místo a čas narození, místo bydliště apod. Také můžete na začátek přidat věnování a fotografii.

A o čem že knížka MOJE JMÉNO vlastně je? Obsahuje krásný příběh o tom, jak se narodil malý chlapeček. Sova to letí zvěstovat dalším zvířátkům do pohádkového lesa. A společně přemýšlí, jaké dají chlapečkovi jméno. A tak se zvířátka vydají hledat písmenka, aby mohli složit jméno a následně i příjmení. Jednotlivá písmenka vždy nosí ta zvířátka, která začínají na to dané písmeno (písmeno J přinese ježek apod.), a zároveň je u toho i milá básnička. Společně takto zvířátka složí jméno a příjmení.

Za mě překrásná knížka!!! Když si ji s Kubíčkem prohlížíme a já čtu, tak se vždy usmívá a je vidět, že se mu to líbí. A mně teda taky :-)

Další dvě knížky jsem nechala udělat pro Filípka. Opět můžete při tvorbě zadat jméno a jeho zdrobněliny (nebo varianty, jak prckovi říkáte), barvu vlasů, očí, ale taky oblíbenou barvu (takovou bude mít tričko), a jména kamarádů (objeví se v příběhu).

My máme knížku FILÍPKOVA KOUZELNÁ NOC a POHÁDKOVÝ DEN RYTÍŘE FILIPA. První knížka pojednává o tom, jak jde Filípek spát den před svými 2. narozeninami a o čem se mu zdá. Ve snu prožívá dobrodružství s pejskem a svým kamarádem. Ožívají zde např. zvířátka v chlapcově pokojíčku a on jim rozumí. Druhá knížka je o tom, jak se chlapec probudí místo ve svém pokojíčku, tak v komnatě, a místo obyčejného chlapce je z něj rytíř, který musí za pomocí svého kamaráda vysvobodit princeznu. 

Obě knížky jsou super hlavně v tom, že se Filípek stává hlavním hrdinou knížky a díky tomu ho čtení mnohem více baví, lépe se na něj soustředí a mmj. knížka krásně rozvíjí fantazii. Knížky se staly u nás velmi oblíbené a já rozhodně doporučuji mrknout na jejich stránky. Věřím, že si i vy vyberete pro vaše dítě tu pravou knížku :-)