OVOCNÉ PŘÍKRMY? BUĎ DOMÁCÍ NEBO TY OD BEBIVITY!

25.10.2017

Sice nejsem ten typ matky, co dává svým dětem jenom domácí výrobky, nebo jen BIO. Občas Filímu koupím i něco v taštičce nebo skleničce - tak mě za to prosím neukamenujte :-) Nicméně pokud už něco koupím, tak sleduji složení. A co se týká ovocných přesnídávek a svačinek jsem si oblíbila značku BEBIVITA.

Bebivita je vysoce kvalitní německá značka kojenecké a dětské výživy obohacené o potřebné živiny a vitamíny, přičemž suroviny a produkty podléhají přísným německým kontrolám kvality. Ovocné příkrmy jsou vždy bez přidaného cukru, což vítám! To jen pro vaši představu, ať víte, o čem je řeč :-)

My jsme dostali na vyzkoušení tyto výrobky: 

  • ovocné příkrmy ve skleničce (hruška, jablko&jahoda&borůvky), 
  • ovocné svačinky v kalíšku (jablko&hruška, jablko&meruňka&broskev), 
  • jablečnou šťávu, 
  • mrkvovo-ovocnou šťávu, 
  • ovocné oplatky.

Testování bylo pro Filípka super, protože on jídlo miluje a skoro nikdy se nestalo, že by mu něco nechutnalo. Tak jsem byla zvědavá, co bude na tyto mňamky říkat. No podle očekávání - "mňam, mňam, mamiiiii" :-D

Přesnídávky ve skleničce máme doma - jako taková záchrana když dojdou domácí. A Filípek je má rád buď s rohlíkem, nebo s kousky piškotů. Holt pán je fajnšmekr! Obě dvě příchutě mu tzv. "jedou".

Svačinky v kelímcích jsou super na cestu. Beru mu je do cvičení, do plavání, nebo když jedeme někam autem. V balení jsou 4 kelímky po 100g a Filí většinou sní dva zároveň. U těchto preferuje jablko s hruškou - je to chuťově sladší. Druhá příchuť "jablko&meruňka&broskev" je trošku kyselejší, takže na tuto chuť si musel zvykat.

U šťáv mě mile překvapilo, že nejsou moc sladké - toho jsem se bála. Ale i tak je ředím 50/50 vodou. A Filí je schopný vypít galon :-D Obě chutě jsou fajn, já je taky zkusila. A ta ovocná s mrkví je moooc dobrá! Přijde mi i taková jakoby zdravější.

Ovocná tyčinka byla ze začátku trochu "oříšek". Tyčinky jsem mu nikdy nedávala, takže si s tím nevěděl moc rady. Ony jsou totiž ještě svrchu a ze spodu spojeny jedlým papírem (nejdřív jsem to zkoumala co to je - zda to mám sundat nebo o co jde :-D). První testování většinou skončilo rozbabranou tyčinkou všude kolem, takže jsem měla fakt radost. Ale chtělo to jen čas si zvyknout, protože teď je přímo miluje! Já mu jen pomůžu s rozbalením a on si tyčinku krásně spapá sám, bez jakéhokoli drobení. Tyčinka není ani moc sladká, tak nemám špatné svědomí, že mu dávám něco nezdravého. A hlavně - nejí to každý den. Takže pohoda.

Já můžu všechny výše uvedené výrobky s klidným srdcem doporučit. Složením jsou výborné, chuťově taky super (ano, vše jsem zkusila i já). Přesnídávky můžete stejně jako my přidávat do dalších jídel, jako např. do jogurtů, do tvarohů, do rýžových kaší,... Kalíšky můžete dát do mrazáku a máte z nich bezva zdravou zmrzlinu (jen nezapomeňte do kalíšku dát dřevěnou tyčinku, aby to měl prcek za co držet po vyklopení).

Tyto a další výrobky od Bebivity můžete koupit buď v drogeriích TETA (tady jen šťávy a tyčinky) nebo v Globusu (zde i přesnídávky). Pokud rádi nakupujete v e-shopech, tak kompletní sortiment Bebivity najdete na https://www.mall.cz a na https://www.feedo.cz

Co vše Bebivita nabízí najdete na https://www.bebivita.cz.