PHYSICIANS FORMULA

16.03.2020

Ahoj krásky (a možná i krasavci)!

Tak nějak předpokládám, že valná většina z vás má potuchy o čem je řeč, když se řekne PHYSICIANS FORMULA (minimálně se vám nejspíš vybaví jejich ikonický Butter Bronzer). Ale možná už málokdo ví, že tuto americkou značku založil a produkty vyvinul alergolog, jehož žena měla mimořádně citlivou pleť a nebylo možné najít vhodný makeup, aby ji nedráždil. Proto se pustil do díla, a výsledkem byla dekorativní kosmetika vhodná i pro tu nejcitlivější pleť, kterou známe právě pod značkou PHYSICIANS FORMULA. A tuto značku najdete např. i u ELNINO.CZ, díky kterému jsem měla možnost vyzkoušet 3 produkty.

Vybrat jsem si mohla sama, a tak jsem sáhla po makeupu, řasence a rtěnce. Škoda, že v tu dobu nebyl naskladněn jejich Butter Bronzer, protože ten je prostě skvělej!!!! Ale teď už k produktům, které jsem vyzkoušela!

NUDE WEAR TOUCH OF GLOW FOUNDATION

Tento fluidní makeup mám v odstínu light/medium. Někde o něm píší, že dobře kryje, což ale není úplně pravda. Nicméně dokáže pleť krásně sjednotit, rozzáří ji, je lehoučký, působí téměř neviditelně (tedy žádná maska!) a pleť je na dotyk krásně sametová. Odstínu jsem se na ruce nejprve trochu lekla - připadal mi hodně oranžový a měla jsem pocit, že to pro mě prostě nebude. Ale jakmile jsem jej dala na pleť, tak se jakoby pleti přizpůsobil a hezky její tón sjednotil. A tím, jak je lehký, tak ho na pleti ani necítím. A mojí citlivé a suché pleti skvěle sedl! Navíc má nááádherný rosegold obal v kombinaci s kůží a v balení byl i štěteček na makeup se stejnou barvou a dekorem kůže. Toto dárkové balení (makeup a štěteček) vyjde na 439Kč, Pokud by někdo chtěl kouknout, mrkněte SEM.

SEXY BOOSTER VA VA VOOM VOLUME MASCARA

Tato řasenka slibuje smyslný objem, svůdnou délku a nádherné vytvarování. No, tak bohužel, ani jedno se nekonalo. Řasenka je hodně suchá, a i když jsem ji dala ve 2-3 vrstvách, tak jsem měla pocit, že na řasách nic nemám. Kartáček je ale fajn, a kdyby byl obsah takový, jaký slibuje, byla by to paráda. Na to, že stojí kolem 300Kč je to dost podprůměrná řasenka a nejlépe uděláte, když ji obloukem obejdete a nenecháte se zlákat zajímavým designem, který na první pohled rozhodně upoutá. Mrkněte na ni ZDE.

THE HEALTHY LIP VELVET LIQUID LIPSTICK

Tato tekutá matná rtěnka v odstínu Dose of Rose je moc fajn. Je skvěle pigmentovaná a díky avokádovému oleji a hydratačním složkám rty nevysušuje. Vydrží nějaké pití, drobné jídlo, ale po něčem mastnějším nebo po větším jídle je potřeba rty přetřít. Ale to mi vůbec nevadí, protože je rtěnka opravdu komfortní a odstín je nádherný. Rtěnka stojí 263 Kč a kouknout na ni a na další odstíny můžete ZDE.


Sečteno podtrženo: makeup i rtěnka obstáli, řasenka propadla. Ale upřímně, kdybych řasenku viděla ve stojanu vč. štětečku tak bych věřila, že je skvělá. Holt na první pohled se nemá dát (a to nejen v kosmetice).

Mějte pěkný den a děkuji všem, kteří si našli čas a dočetli článek až sem :-*