POST PARTUM - vol.1

27.11.2017

V této mini kapitole bych se ráda věnovala péči o bradavky, protože např. u mě to byla noční můra :-( A to jak u Filípka, tak u Kubíčka. Nicméně u obou mi hrozně moc pomohly výrobky zn. MEDELA.

Jako prvorodička jsem neměla potuchy o správné technice kojení. I když jsem měla načteno kde co a sestřičky na odd. šestinedělí byly fakt zlaté, tak i přes to všechno mě potkaly tzv. "ragády", neboli poranění bradavek. A to tak, že mi z nich i tekla krev :-( Sice můj porod nebyl procházka růžovou zahradou, ale připadalo mi, že kojení je mnohem horší a každé kojení jsem proplakala bolestí. Kamarádka mi doporučila mast PURELAN, že je prý fakt super, že se mi bradavky rychle zahojí a hlavně že si je nemusím před kojením omývat skrz krém - není totiž škodlivý pro miminka. Tak jsem tedy Purelan mazala koupit a natírala a natírala. No jooo, jenže když jsem si po kojení bradavku natřela, a pak jsem si oblíkla podprsenku s kojící vložkou, tak se bradavka pěkně přilepila... A když jsem podprsenku sundávala na další kojení, tak již jistě tušíte, jak to bylo příjemné. Ještě, že sestřenka od manžela měla kdysi stejný problém, a hned mi přivezla takové "chrániče" s otvory pro lepší cirkulaci vzduchu. Opět zn. MEDELA. Tyto chrániče jsem si nasadila na bradavky, a i když jsem měla podprsenku, tak poraněná kůže mohla dýchat a rychleji se regenerovat. Do cca týdne / 10-ti dnů jsem je měla zahojené! Kombinovala jsem mast a chrániče a ono to prostě zabralo.

U Kubíčka jsem bradavky mazala Purelanem hned, ale chrániče jsem nechala doma, že snad nebudou potřeba. Jojooo, prd! I přes mazání mi je ta moje malá barakuda rozkousala do masa :-( Takže chrániče nastoupily do boje opět. Bohužel jsem k tomu dostala mastitidu (opravdu bolestivý zánět prsních - kojících žláz) vč. horeček, tak jsem ani ne týden po porodu musela brát tři dny atb.

Takže těm z vás, které teprve rodit budete, doporučuji, vezměte si do porodnice jak Purelan, tak chrániče a používejte oboje HNED! Na nic nečekejte. Předejdete tak fakt velikým bolestem, které mohou v nejhorších případech vést i k ukončení kojení. A to přece nechcete :-)

Produkty zakoupíte na eshopu https://www.medela.cz, a jinak je mívají i v lékárnách u porodnic. Držím pěsti a kojení ZDAR ! :-*