POST PARTUM – vol. 2

28.11.2017

Psala jsem už o tom, jak se mi hojily bradavky, když jsem začínala po porodu s kojením. A teď přichází na řadu další "ožehavé" téma - a to hygiena intimních partií po porodu.

Když jsem teď čekala Kubíčka, tak jsem se modlila, aby druhý porod byl raz dva (když už jsem ho měla 20 měsíců od prvního) a aby dole zůstalo vše tak jak před porodem a nebylo nutné žádné šití. Měla jsem i Aniball, se kterým jsem cvičila u prvního a tehdy mi opravdu hodně pomohl (dost i psychicky teda). Tak dlouho jsem se připravovala na cvičení s ním, až jsem ho nepoužila :-D Protože než jsem uspala Filípka, najedla se (konečně) apod., tak už bylo pozdě večer, já byla mega unavená a šla jsem radši spát. Takže jsem byla celkem v nervech, jak druhý porod zmáknu...

Ale moje prosby byly vyslyšeny! Od příjmu byl Kubík za 3 hodiny venku (bez jakékoli anestezie) a šití nebylo nijak dramatické. Prý 2 kosmetické stehy :-) Takže jsem si oddychla! No a teď už bylo potřeba dodržovat přísnou hygienu, aby se vše rychle zahojilo. Pokud vám někdo nabízí či doporučuje, abyste si do porodnice koupily takové ty obří vložky z buničiny, které vypadají jako cihly, tak je kupte. Jakože fakt. Já je měla po obou porodech a není nic lepšího (na ty tři dny v porodnici - kdy očistky odcházejí ve velkým). Na doma už stačí použít normální vložky. A já je měla od firmy VUOKKOSET. Já tedy při běžné menstruaci jsem už léta zvyklá na tampony, tak to byla pro mě zase změna. Ale pravdou je, že tyto vložky jsou hodně jemné, nijak nedráždí (což je dost důležité), přišlo mi, že lehounce voní (což je záhadou když nejsou parfémované), mají výborné absorpční schopnosti (NIKDY se mi nestalo, že bych si ušpinila spodní prádlo!) a hlavně - perfektně drží! Po "nalepení" zůstaly na místě, ani se nehnuly. Což je velký plus, že vám v kalhotkách nic necestuje :-D Ze začátku jsem používala Long Wings (když jsem krvácela více) a na noc Night Wings. Pak jsem přešla na Normal Wings a když už jsem jen špinila, tak přišly na řadu slipové vložky. Vyzkoušela jsem dokonce i BIO vložky - ano, čtete dobře. Už i vložky mohou být BIO :-) Mají totiž povrch z biobavlny, kde horní vrstva je absolutně bez chloru, bez umělých hmot, vložky jsou z čisté celulozy ze skandinávských lesů. Vuokkoset je totiž finská značka, to jen pro pořádek.

Kromě těchto "pomocníků" je strašně důležité se během doby, kdy očistky odcházejí, často sprchovat. V porodnici jsem se sprchovala tak 8x za den. Doma už asi jen 3x (víc jsem prostě nestíhala). Ale i tak. Nekupovala jsem si žádné extra mycí gely, mýdla či oleje. Naprosto stačí čistá voda, čistá vložka, a když to půjde, choďte doma klidně naostro - když pokožka volně dýchá, je to to nejlepší, co můžete udělat.

Nějak nevím, co bych tu ještě napsala... nenapadlo mě, že budu psát článek o vložkách :-D Ale pravdou je, že to podstatné jsem vám asi už sdělila :-) Jooo a abych nezapomněla - pokud chcete vložky Vuokkoset vyzkoušet, tak mrkněte do Makra, nebo na Rohlik.cz!

Více info o značce i kompletním sortimentu této značky najdete ZDE