SÍLA PŘÍRODY

20.11.2017

Čím víc zkouším přírodní kosmetiku, tím víc se stává mojí oblíbenou. A dokonce už mám i pár oblíbených značek :-) Měla jsem možnost vyzkoušet dva produkty od BIONEEDS.

Firma BIONEEDS, resp. jejich e-shop, se zabývá prodejem biokosmetiky a ekodrogerie. Na této firmě je mi sympatické to, že se nesnaží splynout s davem dalších bioshopů, ale dělá věci jinak, poctivě, i když to znamená složitou cestu. Všechny produkty testují tzv. "na vlastní kůži" a i prodej "dělají ekologicky". Ekologicky prodej - to zní zajímavě, že :-) Trošku to objasním. Ať víte i vy! ;-) Tak třeba každý balík se snaží zabalit ekologicky. Recyklují staré krabice či krabice od dodavatelů. Používají pouze papírovou lepenku a jako výplň používají buď nařezaný karton, nebo papír. A ještě něco, fakturu posílají elektronicky.

A teď už se konečně dostávám k výrobkům, které jsem měla možnost vyzkoušet. Byly to: Lak na nehty zn. SO BIO ÉTIC a Zinkový balzám proti opruzeninám "Jemné pohlazení" od firmy Navia.


Lak na nehty - odstín 04 "vibrující korálová" se mi zalíbil na první pohled. Obecně mám ráda růžovou ve všech možných odstínech. Na tomto laku je zajímavé to, že až 89% ingrediencí je přírodního původu, je na bázi brambor, kukuřice, pšenice, manioku a bavlny + obsahuje ricinový olej! Lak je bez formaldehydu, ftalátů, toluenu, parabenů atd. Kvituji to, že NESMRDÍ jako klasické laky!!! Takže si mohu s klidnou duší lakovat nehty, a pak si ňuchňat miminko, aniž bych ho uspávala smrdutými výpary :-D Aplikace byla stejná jako u běžných laků. Dávala jsem tento lak - dvě vrstvy. Ještě budu muset pořídit "bio lak" bezbarvý, aby mi pak vydržel na nehtech déle. Jasně, můžu použít podkladový i top coat, co mám doma. Ale to bych pak "zabila" tento přírodní a zase by mi nehty páchly chemií :-/ Takže úkol zní jasně :-) Jinak pro info - bez podkladového i topového mi lak vydržel 3 dny bez jakýchkoli známek opotřebení (a to jsem normálně myla nádobí, koupala prcky, uklízela, ...). S bezbarvým vydrží jistě déle!

Zinkový balzám proti opruzeninám "Jemné pohlazení" - co se týká krémů/balzámů proti opruzeninám, tak na ty zinkové nedám dopustit. A tento je peckovní, protože je opravdu takový jemný a voňavý! Jiné zinkové krémy, které jsme vyzkoušeli, nevoněly. Byly tzv. neutrální. Tento balzám je totiž pořádně nadupaný skvělými ingrediencemi! A těmi jsou např. mangové máslo, kokosový olej, oxid zinečnatý, organické esenciální oleje (levandule a heřmánek) či vitamin E. Takže já můžu doporučit! Nejen, že mají kluci zadečky bez opruzenin, ale taky mají kůži pěkně hebkou a voňavou (než teda dojde k jejímu znečištění :-D).

Co vše firma nabízí, najdete na jejich e-shopu www.bioneeds.cz. Tak se mrkněte a určitě něco vyzkoušejte! Na většinu výrobků mají dopravu zdarma a mimo to - těšte se na "něco na zub" a na přání krásného dne v balíčku. To bylo fakt milé překvapení! Je poznat, když si lidi dají záležet s tím, co dělají, a když je práce baví :-)