TIPY NA HRAČKY, ANEB KDYŽ JE VENKU ŠKAREDĚ – část 2.

05.11.2018

Maminky, hlásím se s pokračováním prvního článku o hračkách! Snad se Vám můj první článek a tipy líbily a nepohrdnete tímto pokračováním :-) Mám tu pro Vás a Vaše zlatíčka další dva tipy na super hračky od AGÁTINA SVĚTA! Tak jdeme na to?!

PRSTOVÉ BARVY Color´s Peps od Maped

Kreslení je u nás velké téma. Zatím co starší Filípek tomu moc nedá - evidentně je technický typ a spíš radši něco montuje, než by si kreslil, tak ten roční jak vidí tužku, tak čmárá :-) Tím, že mu je rok, tak mám ještě trochu strach mu dávat normální (dětské) pastelky, tak jsme vyzkoušeli tyto prstové barvy. Jenže jak Filípek viděl Kubíka jak si maluje, tak pěkně rychle převzal "náčiní" a začal si malovat taky :-)  

Barvy jsou dermatologicky testované a jsou pratelné (to je velice důležitá informace!) :-) A co je fajn vědět, tak mají speciální uzávěr, který zabraňuje vytékání barvy (aleluja!). My máme základní sadu se 4 barvami (žlutá, zelená, červená a modrá). A určitě časem pořídíme i další. Kreslení (nebo spíš v této fázi ještě patlání) je super. U nás funguje igelit na stůl a vlhčené ubrousky. To je základní arsenál. S barvami můžete dělat třeba obtisky rukou či prstíků (to je u nás hodně oblíbené), nebo pak dát štětec a prcek může zkoušet malovat štětcem. Ale jelikož to jsou Prstové barvy, tak my řádíme "ručmo" :-) Sice jsme vždy jak indiáni, ale za ten spokojený výraz ve tváři to prostě stojí.

Firmu Maped vám tu představovat asi nebudu - protože tu zná snad každý :-) Značka nabízí vše pro kreativní tvorbu - pastelky, voskovky, fixky, nůžky, ořezávátka, ale taky lahve na pití a svačinové boxy.

FANTACOLOR JUNIOR od Quercetti

Tato stavebnice rozvíjí logické myšlení a tvůrčí inteligenci dětí. Jedním ze způsobů, jak si s dětmi chytře hrát, je naučit samostatně se zabavit (ale když už je dlouho podezřelé ticho, tak fakt zbystřete! To většinou nevěstí nic dobrého :-D). Skládání barevných mozaik je tradiční rozvíjející hra, kterou vřele doporučují pediatři i logopedové. Při tvorbě mozaik se totiž rozvíjí nejen jemná motorika, ale i koncentrace, vnímání detailu či fantazie.

Celá stavebnice je pěkně v kufříčku a je tedy super i na cestování. Obsahuje hrací tabulku s otvory, dva stojánky, barevné knoflíky a šablony. Tabulka se zasadí do bočních stojánků, aby se dětem dobře pracovalo, a pod desku se zasune některá z 16-ti šablon (loď, ryba, dům, ...). A pak už jen dítě přidává barevné knoflíky do otvorů pěkně dle předlohy. A když náhodou nějaký knoflík ztratí, tak nevadí. Dají se samozřejmě dokoupit :-) Filípek se tímto celkem hezky zabaví. Jen ho nesmí rozptylovat Kubíček - to je pak koncentraci a zvrhává se to spíše v "knoflíkovou válku".

Všechny tyto hry můžete koupit přes e-shop nebo v některém z krásných barevných obchodů AGÁTIN SVĚT. Určitě tam mrkněte, ochotné prodavačky Vám poradí! A teď před Vánoci je návštěva snad povinnost! :-D Já už mám na pár věcí zálusk, ale nevím, kam to budu dávat :-D

Ráda bych ještě znova upozornila na to, že AGÁTA POMÁHÁ! Stále běží krásný projekt "Agáta pro radost dětem". Projekt "Radost dětem" byl založen na jaře 2011 a je určen onkologicky/hematologicky a jinak dlouhodobě nemocným dětem, dětem z dětských domovů, handicapovaným dětem a všem dětem, ke kterým nebyl osud příznivě nakloněn. Jako hlavní cíl a poslání projektu je děti pobavit, rozesmát a nechat je alespoň pár hodin zapomenout na každodenní starosti. Vzpomínky a zážitky dodávají dětem načerpat sílu a radost na celé měsíce.

A jak se zapojit? Agátin svět věnoval několik souborů her a stavebnic v hodnotě cca 14.000 Kč. Výrobci a distributoři také přispěli, a to částkou přes 40.000 Kč! A my můžeme také pomoci! A to buď zakoupením charitativního voucheru při nákupu na e-shopu www.agatinsvet.cz, nebo můžeme přispět do zapečetěné kasičky v kamenné prodejně Agátina světa. Prosím, nebuďme lhostejní k okolí. Nikdy nevíme, kdy budeme potřebovat pomoct my.