VELKÝ TEST PŘÍRODNÍCH OLEJŮ OD RENOVALITY

12.09.2017

Nikdy jsem nebyla taková ta šílená bio matka, která musí mít doma vše přírodní, bio, a já nevím co... ale pravdou je, že přírodní oleje od RENOVALITY mají něco do sebe. Slyšela jsem na ně samou chválu, tak jsem se rozhodla je vyzkoušet a nyní se s vámi podělit o svoje zkušenosti s těmito poklady z přírody...

Olejů na vyzkoušení jsem dostala opravdu hodně (celkem 10 různých druhů). A protože nejsem ani lakomá, ani sysel, tak jsem se rozhodla podělit se o ně se svými blízkými :-) Zkoušeli jsme tyto oleje:

  • Marula
  • Meruňkový
  • Okurkový
  • Moringový
  • Ricinový
  • Arganový
  • Šípkový
  • Lískový
  • Opuncie
  • Tea Tree

V následujících řádcích vám shrnu poznatky o jednotlivých olejích, na co byly používané, jaké měly úspěchy atd.

MARULA, MERUŇKOVÝ, OKURKOVÝ

Tyto tři oleje ode mě dostaly moje milé kolegyně z práce. Každá si ten svůj vybrala sama - v závislosti na tom, k čemu jej chtěly použít, na co je vyzkoušet.

MARULA - Míši se trošku zhoršil stav pleti, a tak se rozhodla zkusit olej Marula. Aplikovala každý den po odlíčení - pár kapek v dlaních rozehřála a natřela na obličej. Pleť byla určitě hladší a jemnější, nicméně občasné pupínky to neodstranilo (tady by se spíš hodil tea tree - o tom níže!). ALE! Přišla na jiné využití, které si, myslím, uvítají ženy a dívky, které si holí nohy klasickou žiletkou. Po holení žiletkou mám i já problém se suchou a svědivou kůží. A nanášet na nohy po holení nějaké krémy jsem už dávno pustila z hlavy (akorát to štípalo, nohy zčervenaly a byla jsem jen naštvaná). Míšu tedy napadlo natřít si nožky po holení tímto olejem. A ejhle! Nohy nesvědily, nepálily, byly krásně hebké, vláčné, jemné. Prostě sen každé ženy! :-) 

MERUŇKOVÝ - Tento olej zkoušela Bára. Vzala jej čistě z praktického hlediska - jako olej pleťový (místo nočního krému). A spokojenost :-) Opěť - pleť je po používání hebká, ne zmaštěná, jak se někteří mohou domnívat, že po aplikaci oleje bude, sjednocená. Takže Bára je též spokojená.

OKURKOVÝ - tento olejíček zkoušela Anet. Používá jej na celé tělo a je s ním maximálně spokojená. Kůži má po aplikaci hladkou a jemnou. Nicméně zkusila udělat svému příteli, který pracuje hodně se dřevem a má opravdu hrubé ruce, olejovou masáž, kde mu aplikovala trošku více oleje na ruce a pořádně vmasírovala do pokožky. A víte co? Ráno měl prý ruce skoro jako miminko! Nemohli skoro uvěřit, že trocha oleje takhle moc pomohla! Takže kdo má hrubé ruce, mozoly, ale i hrubé paty, lokty apod., tento olej vyzkoušejte!


MORINGOVÝ, RICINOVÝ, ŠÍPKOVÝ, TEA TREE

Některé z těchto olejů jsem zkusila jak já, tak moje rodina. Každopádně zde si můžete přečíst, jak nám prospěly a k čemu je používáme :-)

MORINGOVÝ - tento olej jsem dala mamince. Je určen pro zralou pleť, takže volba byla celkem jasná :-) Mamka má s pletí odjakživa problém, tak uvítala možnost zkusit něco nového, co by jí mohlo pomoct. Po používání tohoto oleje se ze suché a podrážděné pleti stala jemná, se sjednoceným tónem. Mamka na něj nedá dopustit a vzala si ho dokonce s sebou na dovolenou k moři, kde jí byl vítaným společníkem po dni stráveném na ostrém sluníčku.

RICINOVÝ - jela jsem teď na týden s Filím za babi a dědí. Jelikož vím, že babí trápí bolest zad, tak jsem neváhala a vzala jsem s sebou ricinový olej. A to byla trefa do černého! Babi cítila, jak v místě, kde ji to nejvíc bolí, to pěkně hřeje (až lehce pálí) a druhý den se cítila o kapku líp. Takže jsem jí olej nechala, ať vydrží a maže, maže, maže. Není lepší pocit než když někomu (zvlášť blízkému) pomůžete od bolesti. A to ricinový olej umí. Filípkovi jsem jím mazala rozbité koleno a zahojilo se rychlostí blesku. Takže my jej používáme jako regenerační olej (na bolesti zad, svalů, na úrazy). Ale tento olej je zázračný i co se týká padání vlasů! Budu jej muset tedy doplnit, protože očekávám po porodu padání vlasů stejně jako u Filípka :-)

ŠÍPKOVÝ - tento olej má v držení také moje maminka, a nedá! :-) Oblíbila si ho jako tělový olej před spaním. Vždy se jím namaže po sprše/koupeli a cítí se (dle jejích slov) jako znovuzrozená. A to je při jejím věku téměř 66ti let fajn pocit!

TEA TREE - tento olej používáme tak nějak všichni. A to hlavně při kožních problémech. Když se objeví zrádný pupínek, stačí ho troškou oleje potřít a potvůrka zmizí - juchajdá! A zabírá nám i na opary! Pokud je opar teprve ve fázi, že v místě jeho potenciálního vzniku kůže svědí a vidíme skvrnku, tak stačí opět potřít a opar nevyskočí. Když už ale je na světě, tak olej místo perfektně vysuší, rychle se udělá stroupek a hojení je s tea tree olejem mnohem rychlejší (a hlavně přírodní - nedostáváte do těla žádnou chemii. Což nyní já jako těhotná vítám).


ARGANOVÝ, OPUNCIE, LÍSKOVÝ - SVATÁ TROJICE

Tyto tři oleje jsem si zamilovala a nedám je z ruky. Staly se součástí mých každodenních "beauty rituálů" a chválím je kudy chodím. Pokud je znáte, tak víte. Ale pokud je ještě neznáte, tak šup šup! Byla by velká chyba nezkusit tyto zázraky přírody...

ARGANOVÝ - Krásné a zdravé vlasy? Myslíte si, že je to nemožné? S tímto arganovým olejem - zázrakem od Renovality - je může mít každý! Již po první aplikaci jsem cítila, jak jsou mé vlasy hebké na dotek - ale pozor vůbec ne zmaštěné. A pro nejlepší výsledek stačí po umytí do vlasů vetřít trochu oleje, zabalit vlasy na 10-15min do ručníku, pak opláchnout a je to! Vlasy jsou krásně hebké, lesklé, zdravé, krásné na pohled i na dotek.  Prostě sen.  A ještě jedno plus - není v něm žádná chemie.  Takže se nemusíte obávat o své vlásky. Dokonce není ani nijak aromatický - což vítám - protože oleje, které jsem zkoušela doteď. byly někdy až moc navoněné :-( U olejů Renovality ale nečekejte, že se na vás po otevření "vyvalí oblak vůně" - je to mmj. znamení toho, že je olej maximálně přírodní. Já používám tento olej každý den - před spaním si vetřu kapku do konečků vlasů. A mohu říct, že po cca měsíčním používání mám vlasy na pohled zdravější, lesklejší a hebčí. 

OPUNCIE - já tomuto oleji říkám král mezi všemi olejíčky :-) Já mám pleť hodně citlivou, v zimních měsících se sklonem k přesušení, s červenáním vč. šupinek, občas i svědivou. Prostě na prd noooo... Tento olej mi udělal z obličeje zpět tzv. "miminkovský obličej". Já jej aplikuji vždy večer. Na očištěnou pleť vmasíruji pár kapek tohoto oleje, který rozehřeju v dlaních, a dávám i na krk a dekolt. Ráno se probouzím s pletí hladkou jako mají miminka. Krom toho olej pleť dokonale vyživí, takže je i pěkně vláčná. Můžu s klidným srdcem říct, že jsem tak krásnou pleť nikdy neměla. A jsem jen zvědavá, jak si opuncie poradí s nastávajícím chladným počasím.

LÍSKOVÝ - a do třetice všeho dobrého tu mám lískový olej. Jako těhotná jsem se děsila strií. To, že se mi neudělaly při prvním těhotenství neznamená, že nemohou ve druhém. Proto jsem dbala o to, abych se natírala kvalitními přípravky. A teď ke konci těhotenství jsem zvolila pro péči tento olej. Obnovuje totiž elasticitu kůže, což je důležité. A musím říct, že zatím super! Pokožku mám hladkou, vláčnou, zatím bez jediné jizvičky a v mazání budu pokračovat i po porodu, protože má tento olej i vysoce regenerační účinky.

Všechny tyto, i další, oleje můžete objednávat do 30.9.2017 se slevou 5% po zadání kódu MOMMY5 na www.renovality.cz.

Shrnuto a podtrženo - oleje od Renovality jsou opravdový zázrak a já už se těším, až vyzkouším nějaký další - třeba uvolňující Levandulový, nebo novinku - Kávový!