ZÁBAVNÉ, MOTIVAČNÍ A VZDĚLÁVACÍ KNÍŽKY PRO VAŠE DĚTI

17.01.2018

Když jsem hledala nějaké knížky pro Filípka, které by ho zabavily, ale i něco naučily a motivovaly, tak mi byly doporučené ty od Nakladatelství Svojtka. A mohu říct, že to byla trefa do černého!

Jako první jsem pořídila tyto dvě knížky:

Prvních 100 dopravních prostředků - knížka je plná všemožných dopravních prostředků, které jsou rozděleny do takových kategorií, jako např. ve městě, na stavbě, v pohotovosti, na farmě, auta, vlaky,... je jich opravdu dost a obrázky jsou reálné, ne kreslené. Každý opravní prostředek je v nějakém barevném políčku, takže procvičíte s mrňousem i barvy. Filípek tuto knížku miluje od první chvíle a na autech (jakýchkoli) totálně ujíždí :-) Knížka se skládá z tvrdých desek, takže nehrozí roztržení stránek. Za nás "must have" každého kluka!

Prvních 100 zvířat - tato knížka je obdobou té první (viz. výše). Jen místo aut jsou v knížce zvířata. Kategorie jsou např. mazlíčci, divoká zvířata, na farmě, džungle, ptáci, australská zvířata,...nechybí krásné fotky zvířat a barevná políčka. Listy stránek jsou opět tvrdé, takže super pro malé děti :-) 

A ráda bych upozornila na ještě dvě další:

Hasičská stanice - knížka typu "otoč - posuň" - z této byl Filí celý paf. Nejen z tématu knížky, který je takový klučičí, ale že v knížce jsou pohyblivé části. Může tam posouvat třeba telefonním sluchátkem (jako že hasič bere telefon), nebo jezdí prstem nahoru a dolů (hasič sjíždí po tyči dolů / šplhá nahoru) apod. Cvičí si takto pěkně jemnou motoriku. Tato kniha je tzv. minipedie - encyklopedie pro nejmenší. Já vřele doporučuji podívat se na web Svojtky - mají tam plno různých variant - my už jsme přikoupili na Fildovy narzeniny :-)

Na stavbě - knížka typu "podívej se pod obrázek" - toto je sice kniha pro větší děti, ale nám se líbila skrz ilustrace a hlavně ty stroje, no :-D Jak název / určení knihy říká, jedná se o popis, co se na stavbě děje, co tam je za auta, co se staví apod. Je to hodně naučné a zábavná jsou hlavně odklápěcí okénka, která skrývají další obrázek a text s popisem/vysvětlením. Pokud ji koupíte menšímu dítěti tak jako my, tak bacha - nám už pár okýnek chybí :-D Jinak super vzdělávací knížka!

My si knížky od Svojtky zamilovali a jejich e-shop už zdobí mou lištu záložek na netu :-) Zkuste se podívat, určitě objevíte nějakou knížku, co vašeho prcka zaujme.

Jinak Svojtka nenabízí jen knížky pro děti vč. Montessori, ale i např. cizojazyčné konverzace, knihy o různých místech světa, kuchařky, sport a hobby, a mnohé další.