ZKROCENÍ ZLÉ HŘÍVY

08.02.2018

Ti z vás, kteří mě už nějakou dobu sledujete, tak víte, že stále bojuju s vlasy. Mám je od přírody vlnité se sklonem ke krepatění, takže jejich vzhled a údržba je celkem na pytel. Ale nyní díky nahřívacímu kartáči na vlasy "Keratin Protect Heated Barrel Brush" od zn. REMINGTON, který mi věnovala společnost Spectrum Brands k vyzkoušení, mám vlasy upravené během 5-ti minut!

Tím, že mé vlasy jsou fakt jemné, tak je po umytí nejčastěji nechávám volně uschnout, případně je profouknu fénem (do vlasů přirozeně před fénováním vetřu nějaký ten přípravek na tepelnou úpravu vlasů). I když mám super žehličku a kulmu, tak je používám zřídka, abych vlasy zatěžovala co nejméně. Takže culík to jistí vždycky :-D Musím vám říct, že jsem na nahřívací kartáč byla opravdu zvědavá. Bude fungovat? Nespálí mi vlasy? Nespálím se já sama? Vydrží ta úprava? Jak dlouho mi úprava zabere? Tyto a další otázky mi běhaly hlavou.

Ale už vás nebudu dlouho napínat a pojďme se kartáči podívat na "zoubek" :-)

Určitě vás zajímají jeho vlastnosti. A ty jsou následující:

 • 38mm nástavec s keramickým povrchem
 • Povrch je napuštěná keratinem a mandlovým olejem (proto na vlasy nedávám před "kartáčováním" žádný přípravek, protože to není nutné. Keratin a olej vlasy krásně ošetří.
 • Tepelně odolné smíšené ostny
 • Vypínač On/Off
 • Kontrolka teploty (140°C - 180°C .. stačí zvolit dle typu vašich vlasů)
 • Rychlé zahřátí (do minuty je kartáč připraven k použití)
 • Automatické vypnutí po 60-ti minutách (pokud během této doby nedojde ke zmáčknutí některého z tlačítek)
 • Digitální display zobrazující teplotu
 • Studená špička (nespálíte se!)
 • Stojan (můžete tedy teplý kartáč klidně na stůl, pračku, ručník, kamkoli)
 • 3m otočnou šňůru (můžete se kartáčovat i v dostatečně velké "dálce" od zásuvky)

No a jak na to? Je to opravdu snadné a hlavně super rychlé (což jistě oceníte - hlavně vy, maminky, co nemáte čas se před zrcadlem kdoví jak dlouho nakrucovat). Zapněte do zásuvky, nastavte teplotu vhodnou pro vaše vlasy (140°C - 150°C pro jemné, poškozené a barvené vlasy; 150°C - 170°C pro normální a zdravé vlasy; 170°C - 180°C pro silné, vlnité a těžko tvarovatelné vlasy) a počkejte, až kontrolka přestane blikat a zůstane konstantně svítit (bude vám tam svítit teplota, na kterou jste kartáč nastavili). Mezitím na čisté, suché a rozčesané vlasy můžete aplikovat sprej na ochranu proti přehřátí (já většinou nedávám). Dál pokračuju jako bych si vlasy kulmovala/žehlila. Horní část vlasu sepnu klipsem a začnu kartáčovat spodní vrstvu vlasů. Do jedné ruky si vezmu pramen vlasu, nadzdvihnu, umístím kartáč, zakroutím a pomalu sjíždím kartáčem dolů. Vlasy po něm krásně kloužou a teplotou se uhlazují a narovnávají.

Tento kartáč můžete použít třemi způsoby:

 • Pro tvorbu loken - vlasy na kartáč oviňte, kartáč otáčejte a pomalu jím sjíždějte dolu (jako když děláte vlny žehličkou)
 • Pro větší objem - tady stačí kartáč přiložit ke kořínkům vlasů pod pramenem vlasů, nechat chvíli "působit" a pak jej dát pryč.
 • Styling - tento způsob požívám nejčastěji. Popsala jsem vlastně už nahoře - je to jako když vlasy žehlíte, jen je to šetrnější a přijde mi to i rychlejší. Také pro rychlý styling stačí vlasy jen "učesat" a dostanou okamžitě krásný a upravený vzhled. A co je pro mě důležité - kartáč dodá vlasům lesk a hebkost.

Po aplikaci kartáč vypnu - studený je za chvilku. Vlasy, které zůstaly v kartáči odstraním a povrch otřu vlhkým hadříkem dle doporučení (a prodloužení životnosti kartáče).

Jak sami vidíte, tak je to velice snadné a hlavně - kartáč je šetrný, úprava je rychlá a výsledek parádní! Já jsem maximálně spokojena a nadšena. Určitě stojí za to podívat se na web zn. REMINGTON - mají totiž plno super věcí nejen na vlasy! Já už si brousím zuby na další produkt :-)