ZOUBKY JAKO PERLIČKY

06.06.2018

Předpokládám, že vy jste stejně tak jako já ze začátku dumaly nad tím, kterou zubní pastu pro prcka pořídit. Nechtěla jsem prioritně začínat klasickou Perličkou, která sice dobře chutná, ale dítě podle mě té pasty víc sní, než aby si jí čistilo zuby :-D Tak jsem začala s dětským Elmexem a skončila u Splat Kids.

Celkem dlouho Filí používal tu dětskou pastu od Elmexu (na doporučení naší zubařky tedy) a nepřišlo mi na ní nic špatného. Ale postupem času se vyrojily studie o tom, jak je fluorid vlastně škodlivý. A když jsem četla, co vše může způsobit, tak jsem začala hledat zubní pastu BEZ FLUORIDU. A našla jsem! A to nejen pro Filípka, ale i pro nás dospěláky :-) Je to značka SPLAT (v drogerii ji nenajdete, já ji našla v Chytré lékárně) a momentálně doma máme tyto pasty:

SPLAT KIDS - pasta pro děti od 2 do 6 let, která je z 98% přírodní, je bez fluoridů, abraziv, SLS, konzervantů, ... A je s příchutí zmrzliny (je fakt dobrá - já potvrzuji :-D). Mimo tyto pro mě plusové body má ještě hezké, roztomilé balení s tučňákem, takže při čištění zubů si Filípek v jedné ruce drží kartáček a ve druhé pastu (které mimochodem neřekne jinak než "papli"). To prostě musí být a když mu pastu nedám, tak si prostě zuby odmítá čistit. Tak jen doufám, že ji nepřestanou vyrábět! To nevím, co bychom dělali! :-D

SPLAT DREAM (whitening toothpaste) - my používáme tuto přírodní pastu (též bez fluoridu) a tahle je pro změnu s příchutí jahod :-) Jooo, mimochodem - pasta dokonce obsahuje jejich výtažek! Takže čištění je vlastně i takový malý dezert :-) Nee, to kecám. Není nijak zvlášť sladká, ale je příjemně mentolová, osvěžující, s jemnou vůní a chutí jahod. Bělící účinek jsem tedy nějak extra nezaznamenala, ale já jsem dost velkej "kafař" (denně 2-3 kávy dám) a k večeři nepohrdnu dobrým červeným, takže aby byl výsledek vidět, musela bych to omezit. A to se mi, přiznám se, nechce. Tuto pastu nemám kvůli bělení, ale spíš kvůli tomu, že je bez fluoridu a pak taky kvůli těm jahodám :-) 

A když už tu píšu o péči o zoubky - Kubíčkovi teď první zoubky rostou, takže máme už 2 měsíce doma celkem peklo. Chladivá kousátka plive stejně jako Filda, takže stále zdobí místo v mrazáku a smutně na mě koukají. Přívaly hysterického pláče mě donutily nakoupit různé gely, které mají pomáhat při prořezávání zoubků. Zkusili jsme Aloclair, gelík od Weledy i úplnou novinku od zn. Boiron - CAMILIA. Bohužel nic nezabírá :-( Kdysi byl prý super Calgel, ale ten už se nevyrábí, takže fakt pecka. Budu moc ráda, pokud mi napíšete, co pomohlo vašim prckům. Třeba to pomůže i nám!

Jinak abych se vrátila k té novince - roztoku Camilia od Boironu - třeba ji někdo budete chtít zkusit. Tak tady máte pár zásadních informací o tomto roztoku: je to homeopatický přípravek, má zmírnit potíže při prořezávání zoubků, působí na více příznaků, je v praktických jednorázových obalech (super tedy i na cesty), je vhodný pro kojence i batolata. Když si ho koupíte v Chytré lékárně, dostanete k němu i zoubkový kalendář :-) A to se nikdy neztratí ;-)

To by bylo k tématu čištění pro dnešek vše. Chystám ještě jeden článek - o tom čím čistím a jak o své zuby pečuju apod. Budu se tedy těšit zase brzy "na viděnou" :-*